Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25. 12. 2018

1. Ksiądz Proboszcz i Księża współpracownicy składają wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzenia świąteczne: błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, obfitości łask Bożych płynących od Żłóbka Betlejemskiego, pokoju Bożego w sercach i Rodzinach, wszelkich darów Nieba, radości chrześcijańskiej, miłości rodzinnej, dużo zdrowia, zadowolenia, pokoju i życzliwości najbliższych.
  2. Obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. Pasterka w Kostrzynie o 22.00 i 24.00. W Dąbroszynie Pasterka o godz. 24.00. W Boże Narodzenie w Kostrzynie Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. W Dąbroszynie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie.
  3. Na Pasterce o godz. 24.00 w Kostrzynie i Dąbroszynie zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.
  4. W środę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze. W środę będzie poświecenie wody.
  5. W czwartek przypada św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek świętych Młodzianków Męczenników.
  6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia o godz.: 16:00 zapraszamy na przedstawienie teatralne – montaż słowno muzyczny – Jasełka Ministranckie 2 pt. „Wigilijna ulica…” w wykonaniu ministrantów naszej parafii.
  7. Dnia 27 grudnia br. o godz. 16.40, w 100 rocznicę wybuchu w Poznaniu Powstania Wielkopolskiego, będą w naszej parafii i całej Diecezji biły dzwony.
  8. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  9. Dnia 6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Trzech Króli odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy Księżom pracującym w naszej parafii, o. Bogusławowi, bratu Zbigniewowi, Siostrom Pasterkom na czele z Siostrą Przełożoną Rozarianą. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Dziękujemy Siostrze Rozarianie za przygotowanie i dekorację choinek oraz przygotowanie Żłóbka Bożonarodzeniowego. Pomagali: Henryk Danek, Jerzy Adamcewicz, Marcin Wieliczko, Arek Wojtala, Grzegorz Zawada, Piotr Raduj, Jarosław Frieske. Dziękujemy służbie liturgicznej ołtarza – lektorom i ministrantom, panu organiście Tadeuszowi Blumie, p. Tomkowi i chórowi parafialnemu, scholi dziecięcej „Iskierki”, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Piotrowi Wilczewskiemu i wszystkim Panom chodzącym po tacy.
  11. Zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu zespołu muzyki sakralnej „Capella Caelestis”. Koncert odbędzie się w  kościele parafialnym w piątek 28. grudnia o godz. 18.45. W programie muzyka klasyczna oraz kolędy w ciekawych aranżacjach. Po koncercie artyści będą rozprowadzać płyty, z których część dochodu zostanie przekazana na wsparcie leczenia dzieci chorych na nowotwór, w tym również pochodzącego z naszego miasta 2-letniego Kubusia.
  12. W sobotę rozpoczynamy wizytację duszpasterską rodzin zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, zaznajomienia się z potrzebami duchowymi i materialnymi rodzin oraz omówienie udziału rodzin w życiu parafii i Kościoła. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo św., stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują indeksy.
  13. Porządek kolędy:
  • Sobota – Dąbroszyn – rozpoczęcie od Witnicy i od Kostrzyna – od godz. 9.30 rano
  • Niedziela Dąbroszyn – za torami – od godz. 15.00
  1. Dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Bożego Narodzenia – 25. 12. 2018