1. Dzisiaj przypada Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich, w poniedziałek św. Sylwestra I Pp, we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w środę świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu Bpów i DK
  2. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  3. W poniedziałek przypada zakończenie Starego Roku. Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne w Kostrzynie o godz. 18.00 i w Dąbroszynie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do kościoła na nabożeństwo na zakończenie Starego Roku.
  4. We wtorek obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi W Kostrzynie Mszy św. o godz. 7.00 i w Dąbroszynie o godz. 8.00 nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o pokój i Litania do Imienia Jezus. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki jest świętem obowiązkowym.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek przed Mszą św.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  7. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15 i o godz. 7.00 Msza św.
  8. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych.
  9. W przyszłą niedzielę 6 stycznia 2019 r., przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Będzie poświecona specjalna woda z egzorcyzmem. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2019. Ofiary zebrane na tacę z Uroczystości Trzech Króli będą przeznaczone na cele misyjne.
  10. W Święto Objawienia Pańskiego organizowany jest w Polsce a także w naszej Parafii Orszak Trzech Króli. O godz. 10.00 na Placu Wojska Polskiego będzie koncert kolęd, natomiast o godz. 10.30 wyruszy Orszak Trzech Króli do naszego kościoła parafialnego. Pochód przejdzie z Placu Wojska Polskiego do kościoła parafialnego Traktem Wielkich Polaków: Gen. Wł. Sikorskiego, M. Kopernika, Kard. St. Wyszyńskiego na Mszę św. na godz. 11.00. Zbiórka wszystkich rodzin z dziećmi na Placu Wojska Polskiego. Prosimy, by dzieci przyszły w strojach jasełkowych, przebrane na aniołków, pasterzy, królów, Maryję, św. Józefa, innych świętych i rycerzy polskich.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  13. Trwa wizytacja duszpasterska rodzin zwaną kolędą. Jest to okazja do wspólnej modlitwy, zaznajomienia się z potrzebami duchowymi i materialnymi rodzin oraz omówienie udziału rodzin w życiu parafii i Kościoła. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Stół nakrywamy obrusem, kładziemy Pismo św., stawiamy krzyż, naczynie z wodą święconą, kropidło i zapalamy świece. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii do sprawdzenia. Kandydaci do bierzmowania przygotowują indeksy.
  14. Porządek kolędy:
  • Niedziela /dzisiaj/ – Dąbroszyn – za torami – od godz. 15.00
  • Środa – Nadbrzeżna, Rzeczna, Zaułek Wodny, Osiedle nad Wartą –od 15.30
  • Czwartek – Wodna – od godz. 15.30
  • Sobota – Os. Warniki, Świerkowa, Tarasowa, Karskiego, Jasna – od godz. 13.00
  • Niedziela – Żeglarska /parzyste/ -bez domków. – od 15.00
  1. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 30. 12. 2018