1. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich, w poniedziałek Świętych Młodzianków Męcz., w środę św. Eugeniusza Bpa, w czwartek św. Sylwestra Pp., w sobotę świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
  2. Przeżywamy Oktawę Narodzenia Pańskiego.
  3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  4. W czwartek przypada zakończenie Starego Roku. Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne w Kostrzynie i w Dąbroszynie o godz. 17.00. Zapraszamy do kościoła na nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. W Kostrzynie Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie.
  5. W piątek obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W Kostrzynie Mszy św. o godz. 7.00 i w Dąbroszynie o godz. 8.00 nie będzie. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. W Nowy Rok obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa o pokój i Litania do Imienia Jezus.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po każdej Mszy św. Spowiedź w piątek na każdej Mszy św.
  7. W piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji.
  8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  9. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15 i o godz. 7.00 Msza św.
  10. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów praktycznych jeden ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a drugi ksiądz tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.
  13. Dnia 6 stycznia 2021 r. odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak tylko w kościele.
  14. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, oraz Kalendarz parafialny pojedynczy na rok 2021.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i ogrzewanie kościoła. Wszystkim na czas świąteczny życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa -27. 12. 2020