Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 14. 04. 2019

1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. odbywa się poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie połączone z procesją wokół kościoła na Mszy św. o godz. 11.00 w Kostrzynie i Dąbroszynie. Najpiękniejsze palmy wykonane przez dzieci będą wyróżnione.
  2. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  3. Od dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień – na wszystkich Mszach św. jest czytany opis Męki Pańskiej.
  4. Obrzędy Wielkiego Tygodnia – Triduum Paschalne w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w Kostrzynie o godz. 19.00 i w Dąbroszynie w Wielki Czwartek o godz. 17.30, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 18.00
  5. Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Wieczerzy Pańskiej i następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja w Kostrzynie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od 18.00 i po liturgii możliwość spowiedzi do końca Adoracji.. W Dąbroszynie rozpoczęcie o godz. 17.30 i Adoracja do 20.30
  6. Wielki PiątekPamiątka Męki i Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Od godz. 7.00 rozpoczęcie adoracji i będzie odmawiana Liturgia Godzin. O godz. 11.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i dorosłych, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego jako wynagrodzenie za grzechy przeciw życiu oraz rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy wieczorne od godz. 19.00, na które złożą się: czytanie opisu Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i Gorzkie Żale. Adoracja w Kostrzynie do godz. 22.00. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00 i po liturgii wieczornej do końca Adoracji. W Dąbroszynie rozpoczęcie o godz. 18.00 i Adoracja do 20.30 oraz możliwość spowiedzi w czasie Adoracji. W Wielki Piątek dekorujemy krzyże przydrożne.
  7. Wielka Sobota – Wigilia Paschalna Od godz. 7.00 rozpoczęcie adoracji i modlitwa Liturgii Godzin. Liturgia wieczorna rozpoczyna się o godz. 19.00, na którą złożą się: poświęcenie ognia, paschału, Orędzie Wielkanocne, czytanie proroctw ze Starego Testamentu i radość z wypełnienia Nowego Testamentu, poświęcenie wody chrzcielnej, Msza Wigilii Paschalnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych – przynosimy świece. W Dąbroszynie rozpoczęcie o godz. 18.00. Adoracja w Kostrzynie do godz. 21.30
  8. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

a/. w Kostrzynie od godz. 9.00 do 16.00 (co pełną godzinę)

b/. w Dąbroszynie o godz. 11.00.

1. W Wielką Sobotę zachęca się do zachowania postu do Wigilii Paschalnej.
  2. Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – największe święto w roku kościelnym. Rezurekcja w Kostrzynie i Dąbroszynie o godz. 6.00 rano. Bierzemy czynny udział w procesji rezurekcyjnej. Prosimy mężczyzn do niesienia baldachimu, krzyża, paschału, figury Pana Jezusa Zmartwychwstałego, prowadzenia księdza. Prosimy grupy modlitewne i młodzież do niesienia chorągwi i sztandarów, ministrantów do służenia, dziewczynki do niesienia poduszek.
  3. W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma z poświęceniem olejów świętych, będzie o godz. 10.00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.
  4. Prosimy o pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu. Chętni zgłaszają się do Siostry Przełożonej Rozariany.
  5. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.15
  6. W Wielki Piątek ofiary zebrane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na wsparcie biednych wspólnot chrześcijańskich i miejsc kultu w Ziemi Świętej.
  7. Dzisiaj 14. IV. przypada coroczne Święto Chrztu Polski.
  8. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Są do nabycia na stół Wielkanocny–  Paschaliki Wielkanocne w cenie 15 zł. Paschaliki Wielkanocne rozprowadzane są przez Caritas Diecezjalną. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla konkretnych rodzin w Syrii.
  10. Trwają prace przy remoncie zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – 14. 04. 2019