Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24. 04. 2022

1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna i równocześnie Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Na Mszy św. o 9.30 procesja wokół kościoła. W Dąbroszynie procesja o godz. 11.00. Można zyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypada Patronalne Święto Caritas. W tym roku jest obchodzone jako Dzień Dobra w łączności z Ukrainą.
  3. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się VI Narodowe Czytanie Biblii.
  5. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w 3 soboty maja: 14, 21 i 28 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy zainteresowanych do udziału w kursie.
  6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Wojciecha Bpa i M. Głównego Patrona Polski – święto przeniesione, w czwartek św. Ludwika Marii Grinion de Montfort, w piątek św. Katarzyny Sieneńskiej Dz. DK i Patronki Europy.
  8. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  9. W przyszłą niedzielę spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.
  10. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Również z naszej parafii udała się młodzież maturalna wraz z księdzem Piotrem na Jasna Górę.
  11. Dzisiaj o godz. 12.00 w kościółku – kaplicy Msza św. trydencka.
  12. Dzisiaj przypada niedziela modlitw za kierowców i innych użytkowników dróg.
  13. W piątek w Kościele w Polsce obchodzi się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  14. Ks. Piotr odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę 30 kwietnia od godziny 8:00 z racji wizyty majowej.
  15. Od przyszłej niedzieli odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu.
  16. W dniach od 21 do 31. 05. 2022 odbędzie się Pielgrzymka do Medjugorie. Dokładne informacje i numer telefonu na plakacie.
  17. Serdecznie zapraszamy na organowy koncert majowy połączony z katechezą, który odbędzie się w kościele parafialnym w przyszłą niedzielę 1. maja o godz. 19.00. Katechezę wygłosi ks. Mateusz Szerwiński, Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych, a gościnnie zaśpiewa Nadia Kazantseva z Konserwatorium Muzycznego w Parmie we Włoszech. Będzie także możliwość nabycia płyt.
  18. W niedzielę 8 maja 2022 r. odbędzie się pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Paradyża.
  19. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą do nabycia pierogi i ciasto w Kostrzynie.
  20. W przyszłą niedzielę 1 mają na Mszy Świętej o godz. 11:00 tej w Dąbroszynie odbędzie się I Komunia Św.
  21. Trwają prace remontowe przy dachu i elewacji plebanii. W ostatnim czasie dokonaliśmy naprawy uszkodzonego dachu kościółka – kaplicy adoracji. Uszkodzenie było wynikiem podmuchów podczas wichury. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania i młodzieży maturalnej. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 24. 04. 2022