Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11. 04. 2021

1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można będzie zyskać odpust zupełny.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze SP nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  3. Dzisiaj patronalne święto Caritas i zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się V Narodowe Czytanie Biblii.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze SP nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Dla przychodzących do kościoła, przy wejściu do kościoła są maseczki, które możemy zabierać do osobistego użytku. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. W tym celu: w świątyni zostały wyznaczone miejsca, które można zajmować, na drzwiach kościoła została umieszczona aktualna informacja o limicie uczestników. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.
  7. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. W przyszłą niedzielę w Dąbroszynie o godz. 11.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., i ich rodziców i opiekunów.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 na starej plebanii nauki przygotowawcze do bierzmowania dla dorosłych.
  10. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  11. W środę, dnia 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, który odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. I to wtedy też narodziła się chrześcijańska Polska. W tym dniu kościoły i domy parafialne dekorujemy flagami  narodowymi, papieskimi i maryjnymi. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Zakończenie Adoracji około godz. 20.00
  12. Dnia 22. 04. 2021 r. w przychodni „Almed” przy ul. Żeglarskiej 1/1, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych oraz Echo serca. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.
  13. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: spis.gov.pl W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem infolinii 22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.
  14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i za ofiary na potrzeby parafii i diecezji.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 11. 04. 2021