Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 08. 04. 2018

1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Na Mszy św. o godz. 9.30 procesja wokół kościoła, a w Dąbroszynie procesja o godz. 11.00. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość Zawistowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka maturzystów diecezji zielonogórsko – gorzowskiej do Częstochowy na Jasną Górę. Również z naszej parafii udała się młodzież pod przewodnictwem s. Wincenty.
  5. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  6. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie członków Żywego Różańca.
  7. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na kurs Alfa. Jest to cykl 10 spotkań, na które składają się: kolacja, wykład i dyskusja. Kurs Alfa skierowany jest do osób chcących poznać lub uporządkować podstawowe prawdy wiary chrześcijańskiej i doświadczyć wspólnoty kościoła. Kurs rozpoczyna się 9 kwietnia o godzinie 18.30 w restauracji „Kręgielnia”. Wstęp wolny.
  8. Dnia 21 kwietnia (w sobotę) organizowana jest autokarowa jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Zapraszamy do udziału. Zgłoszenia przyjmuje s. Franciszka.
  9. Dzisiaj przypada Patronalne Święto Caritas.
  10. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia.
  11. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się II Narodowe Czytanie Biblii.
  12. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne pt. „Nowe życie w Chrystusie Jezusie (2 Kosr 5,17)”, prowadzone przez o. Jamesa Manjackala, które odbędą się od 25 do 27 maja w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp., w hali sportowej  Szkoły Podstawowej  nr 20. Informacje dotyczące zapisów  na rekolekcje zamieszczone są na plakatach.
  13. W dniach 20-22 .04. 2018 r w naszej parafii odbędzie się kurs NOWE ŻYCIE prowadzony przez Szkołę Ewangelizacji Świętego Andrzeja w Żarach. Jeżeli szukasz czegoś nowego, jeżeli chciałbyś, żeby Twoje życie było przygodą do przeżycia, a nie problemem do rozwiązania, to ten kurs jest skierowany właśnie do Ciebie. Jest to kurs dla osób pełnoletnich, również starszych. Więcej informacji na plakatach.
  14. W sobotę 14.04.2018r, oraz 12 i 26.05.2018r. (soboty) odbędą się w naszej parafii warsztaty muzyczno-uwielbieniowe prowadzone przez wieloletniego lidera muzycznego Przystanku Jezus Krzysztofa Irisika oraz muzyków współpracujących. Warsztaty zakończone zostaną koncertem uwielbienia w dniu 27.05.2018 roku. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na wywieszonych plakatach. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  15. Dnia 12. 04. w przychodni Medicus u. Kard. Wyszyńskiego 23A w godz. od 8.00 do 10.00 będzie badanie wzroku i ciśnienia śródgałkowego. Zapisy telefonicznie: 957525253
  16. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego – 08. 04. 2018