Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 10. 01. 2021

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, w piątek św. Pawła pust. – dzień imienin Bpa Pawła Sochy.
  2. Przeżywamy czas kolędowy. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego kolęda ma charakter spotkań modlitewnych w kościele. W Kostrzynie o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic mają spotkanie w kościele połączone z czytaniem fragmentu Pisma św., śpiewem kolęd, modlitwą i końcowym błogosławieństwem. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.
  3. Porządek spotkań kolędowych w kościele:
  • Poniedziałek – 11. I. 2021 – godz. 18.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele – Os. Parkowe, Wyszyńskiego – parzyste, Dębowa, Klonowa, Zaułek Klonowy, Jodłowa
  • Wtorek – 12. I. 2021 – Wyszyńskiego – nieparzyste, Pogodna, Przyjazna, Radości, Szczęśliwa, Miła
  • Środa – 13. I. 2021 – Wojska Polskiego, Kutrzeby, Saperska, św. Jadwigi
  • Czwartek – 14. I. 2021 – Konopnickiej, Sienkiewicza, Chrobrego
  • Piątek – 15. I. 2021 – 3 Maja, Mostowa, Sikorskiego, Niepodległości, Książęca, Żabczyn, Chyrzyno
  1. Porządek kolędy podawany jest w ogłoszeniach, zamieszczony w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze SP nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  3. W przyszłą niedziele o godz. 12.00 Msza św. w rycie nadzwyczajnym – msza trydencka, zostanie odprawiona w kościółku – kaplicy.
  4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów praktycznych jeden ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a drugi ksiądz tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.
  5. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, oraz Kalendarz parafialny pojedynczy na rok 2021.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła i na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i uczestników spotkań kolędowych w kościele. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 10. 01. 2021