Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31. 03. 2019

1. W ostatni poniedziałek i wtorek w naszej parafii przeżywaliśmy Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu św. Józefa z Kalisza. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości Nawiedzenia Obrazu i przyczynili się do uświetnienia Uroczystości. Zdjęcia z uroczystości Nawiedzenia w naszej parafii są zamieszczone na portalu internetowym Gościa Niedzielnego.
  2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. w Kostrzynie i Dąbroszynie rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne połączone ze spowiedzią rekolekcyjną. W rekolekcjach winni wziąć udział wszyscy parafianie: dzieci ze szkoły podstawowej, uczniowie z gimnazjum, młodzież ze szkoły średniej i wszyscy dorośli. Rekolekcje prowadzi ks. Jerzy Morański – Salwatorianin, rekolekcjonista z domu rekolekcyjnego w Bagnie. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ks. Rekolekcjonisty i o owoce rekolekcji.
  3. Dzisiaj o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dla wszystkich, o godz. 00 Godzina Uwielbienia i o godz. 20.00 Apel Jasnogórski. Msza św. i nauka rekolekcyjna od jutra codziennie o godz. 9.00 rano i wieczorem o godz. 18.00, w Dąbroszynie o godz. 16.30. W poniedziałek o godz. 19.00 nauka stanowa dla Kobiet, we wtorek o godz. 19.00 nauka stanowa dla Mężczyzn. Zakończenie rekolekcji w środę. W środę spowiedź rano od godz. 8.00 do 9.00 i wieczorem od godz. 15.30 do 18.00. W Dąbroszynie spowiedź we wtorek od godz. 15.30 i o 16.30 Msza św. i zakończenie rekolekcji. Dokładny plan Rekolekcji wywieszony jest w gablotce, zamieszczony na parafialnej stronie Internetowej i podawany jest w czasie rekolekcji. Dla dzieci i młodzieży plan rekolekcji podawany jest w szkole na lekcjach religii i wywieszony w gablotce.
  4. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 19.00 dla młodzieży. W Dąbroszynie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia.
  5. W czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek i Adoracja. Spowiedź w czasie Mszy św.
  7. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego serca NMP o godz. 6.15 i Msza św.
  8. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30. Będą to odwiedziny przez zbliżającymi się świętami. Prosimy zgłaszać adresy chorych.
  9. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  13. Są do nabycia na stół Wielkanocny–  Paschaliki Wielkanocne w cenie 15 zł. Paschaliki Wielkanocne rozprowadzane są przez Caritas Diecezjalną. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla konkretnych rodzin w Syrii.
  14. W następną niedzielę, o godz. 15:30, w kaplicy bocznej będzie sprawowana dodatkowa msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka). W czasie eucharystii posługę muzyczną podejmie schola gregoriańska naszej parafii. Przy okazji przypominamy, że schola poszukuje nowych osób gotowych dołączyć do zespołu. Wszelkich informacji można zasięgnąć u ks. Krzysztofa.
  15. Trwają prace przy remoncie zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 31. 03. 2019