Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 25. 04. 2021

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – niedziela modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj przypada patronalne święto Sióstr Pasterek pracujących w naszej parafii.
  2. Dnia 21. 04. 2021 r. Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Zielonej Górze w ramach przyznawania nagród pt. „Lubuskie Konserwacje 2021”, przyznał naszej parafii Wyróżnienie za kompleksowe prace konserwatorsko – remontowe przeprowadzone we wnętrzu kaplicy pw. NSPJ w Kostrzynie nad Odrą. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do remontu kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Kopia wyróżnienia zamieszczona jest w gablotce.
  3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 w kościołku – kaplicy Msza św. trydencka. W czasie Mszy św. śpiewa Schola Gregoriańska.
  4. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m. Prosimy zachować odstępy przy przyjmowaniu Komunii św. Prosimy o zachowanie obowiązujących norm. Kto nie zmieści się w limicie, może uczestniczyć w nabożeństwie na placu kościelnym – zachowując przewidziane odległości. Jest włączone nagłośnienie.
  5. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Marka Ewangelisty, we wtorek św. Rity, w środę św. Ludwika Marii Grinion de Montfort, w sobotę św. Józefa Rzemieślnika.
  6. Trwa bezpośrednie przygotowanie dzieci do I Spowiedzi i I Komunii św. W Kostrzynie przygotowania prowadzą ks. Tomasz i s. Rafaela, a w Dąbroszynie ks. Piotr.
  7. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  8. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15
  9. W sobotę od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą duszpasterską.
  10. W sobotę o godz. 19.00 w kościele nauka przed chrztem. Nauki przed chrztem odbywają się w kościele w I, II i III sobotę miesiąca o godz.19.00
  11. Można nabywać: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  12. Od soboty 1 maja, odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia Litanię Loretańską w domu. W Dąbroszynie nabożeństwo codziennie wieczorem.
  13. W przyszłą niedzielę w Dąbroszynie po Mszy św. o godz. 11.00 św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., i ich rodziców i opiekunów.
  14. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.
  15. Dzisiaj przypada XV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci o dobre przygotowanie się do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu Bierzmowania i za katechetów prowadzących przygotowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 25. 04. 2021