Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 12. 05. 2019

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – niedziela modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj przypada święto patronalne Sióstr Pasterek pracujących w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek NMP Fatimskiej, we wtorek św. Macieja Ap., w środę św. Zofii, w czwartek św. Andrzeja Boboli Kpł. i M. – Patrona Polski.
  3. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. W dzisiejszą niedzielę dzieci klas III przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 10.30. Dzieci jeszcze raz przyjdą do kościoła na godz. 16.00 na nabożeństwo majowe, po obrazek komunijny oraz do wspólnego zdjęcia. Na tym nabożeństwie będzie poświęcenie wszystkich pamiątek religijnych. W czasie przyjęcia komunijnego nie spożywamy napojów alkoholowych.
  5. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, czyli codziennie od jutra do soboty przychodzą wraz z rodzicami do kościoła na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła, przywiezienie brzózek, za ofiary na kwiaty i na potrzeby kościoła. Na potrzeby kościoła złożono ofiarę w kwocie 2300 zł. Dziękujemy uczącym katechetom, ks. Stanisławowi i s. Franciszce, s. Przełożonej Rozarianie za dekorację, p. organiście Tadeuszowi Blumie, zespołowi wokalno – muzycznemu, scholi dziecięcej Iskierki, pozostałym katechetom, nauczycielom i wychowawcom.
  6. Jutro w poniedziałek 13 maja przypada Matki Bożej Fatimskiej i Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II i Rocznica sprowadzenia z Rzymu Relikwii św. Jana Pawła II. O godz. 18.00 będzie Msza św. i po Mszy św. wyruszy Wielka Procesja Fatimska z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego Miasta. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Wodna, ul. Kopernika, Plac Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, ul. Osiedlowa, ul. Konopnickiej i ul. Kard. St. Wyszyńskiego. W procesji wraz z rodzicami uczestniczą w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystępują do I Komunii św., dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. i pozostałe dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna i z zespołu szkół oraz dorośli. Na Placu Wojska Polskiego zostanie odśpiewana Litania Loretańska. Zakończenie procesji około godz. 19.40 Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej. Zapraszamy wszystkie grupy parafialne do udziału w Procesji.
  7. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Informacji udzielają uczący katecheci. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu. W Dąbroszynie nabożeństwo codziennie wieczorem. Na Osiedlu Warniki nabożeństwo o godz. 19.00 przy Krzyżu i figurce Matki Bożej.
  8. Za tydzień w niedziele przypada rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00 W czwartek próba przed rocznicą o godz. 16.30, w piątek spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodzin o godz. 17.00
  9. W niedzielę 19 maja w Dąbroszynie odbędzie się  przy kościele Festyn  na rzecz zabytkowego kościoła w Dąbroszynie, rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 12:30. Po Mszy wiele atrakcji dla ciała i dla ducha. Serdecznie zapraszamy .
  10. W przyszłą niedzielę w Dąbroszynie dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do I komunii będą przeżywać rocznicę tego wydarzenia na Mszy św. o godzinie 12:30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek o 16:30.
  11. Nasza Parafia organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w duchu radości, modlitwy, tańca i życzliwości, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r. Zapisy do 19 maja u księdza Piotra.
  12. Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie odbędzie się 20. 05. br.
  13. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 12. 05. 2019