Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 08. 05. 2022

1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – niedziela modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj przypada święto patronalne Sióstr Pasterek pracujących w naszej parafii.

2. Dzisiaj dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci zbierają się 15 minut przed 11.00 przed kościołem.

3. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. będą przeżywać tzw. Biały Tydzień, czyli codziennie do piątku przychodzą wraz z rodzicami do kościoła na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe. W środę wyjątkowo przychodzą na nabożeństwo o godz. 17.00 do kościółka – adoracji.

4. W miesiącu maju odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu. Na Osiedlu Warniki nabożeństwo majowe przy krzyżu i figurce Matki Bożej.

5. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 przystępują do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci zbierają się 15 minut przed 11.00 przed kościołem.

6. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, chrzestnych, opiekunów i rodziny będzie w piątek o godz. 16.00

7. W najbliższą środę 11. 05. Ks. Biskup Paweł Socha na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Młodzież przygotowywała się przez dwa lata pod opieką ks. Piotra i animatorów z naszej parafii.

8. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Stanisława Bpa i M. – Głównego Patrona Polski, w piątek NMP Fatimskiej, w sobotę św. Macieja Apostoła.

9. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w 3 soboty maja: 14, 21 i 28 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy zainteresowanych do udziału w kursie.

10. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.

11. W najbliższy piątek 13 maja przypada Rocznica Objawień Fatimskich, oraz rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II. O godz. 18.00 będzie Msza św. i po Mszy św. Procesja Fatimska z Figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego Miasta. Trasa procesji: ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Wodna, ul. Kopernika, Plac Wojska Polskiego, ul. Sikorskiego, ul. Osiedlowa, ul. Konopnickiej i ul. Kard. St. Wyszyńskiego. Rozpoczęcie procesji po Mszy św. około godz. 18.35. W czasie procesji będziemy odmawiać Różaniec i będziemy śpiewać pieśni Maryjne. W procesji wraz z rodzicami uczestniczą w strojach komunijnych dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystępują do I Komunii św. Na Placu Wojska Polskiego zostanie odśpiewana Litania Loretańska. Zakończenie procesji około godz. 19.40 Apelem Jasnogórskim przy grocie Matki Bożej. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji.

12. Dnia 22 maja 2022 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Częstochowy na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału.

13. Wczoraj odbyła się pielgrzymka ministrantów z naszej parafii do Paradyża, podczas której pięciu ministrantów otrzymało z rąk księdza biskupa promocję lektorską. Serdecznie im gratulujemy i modlimy się, aby jak najdłużej służyli przy ołtarzu również czytając Słowo Boże.

14. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch w dniach od 16 do 27 maja odbędzie się w najbliższy poniedziałek 9 maja o godzinie 19:00 w górnej salce na starej plebanii.

15. Dzisiaj o godz. 19.15 na Kręgielni będzie wyświetlany film pt. Nędzarz i Madame o św. bracie Albercie. Cena 20 zł., zapisy zakrystii.

16. W dniu 7 maja br. w Sanktuarium Narodowym św. Andrzeja Boboli w Warszawie została zainaugurowana nowenna w dwudziestą rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski. Również w naszym kościółku trwa Nowenna o godz. 19.30

17. Trwają prace remontowe przy dachu i elewacji plebanii i malowaniu plebanii. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych ze szkoły podstawowej nr 1. Dziękujemy za sprzątanie i dekorację kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przystępujących i przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 08. 05. 2022