Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 03. 05. 2020

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza – niedziela modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Dzisiaj przypada święto patronalne Sióstr Pasterek pracujących w naszej parafii.
 2. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, we wtorek św. Stanisława Kazimierczyka kpł., w środę świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek św. Stanisława Bpa i M. – Głównego Patrona Polski.
 3. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna.
 4. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem zagrożenia epidemicznego, w kościele w Kostrzynie może przebywać maksymalnie 80 osób, a w Dąbroszynie 16 osób, nie licząc księży i posługujących. W czasie Mszy św. w kościele, a także w czasie przyjmowania Komunii św. należy zachować wymagane odległości między sobą. W kościele oznaczone są białymi kartkami miejsca, które winniśmy zajmować.
 5. W związku z ograniczeniami uczestnictwa we Mszy św., od przyszłej niedzieli wprowadzamy dodatkową Mszę św. o godz. 20.00
 6. Biskup Diecezjalny udzielił wszystkim dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.
 7. Dzieci do 13 roku życia mogą przychodzić do kościoła tylko pod opieką rodziców.
 8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele członków Żywego Różańca. Prosimy zachować obowiązujące odstępy.
 9. W środę po nabożeństwie majowym Odnowa w Duchu Świętym prowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu.
 10. W sobotę o godz. 19.00 nauka przed chrztem w kościele.
 11. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie. Kto nie może przyjść do kościoła, niech omawia Litanie Loretańską w domu. Modlimy się za wszystkich parafian, wszystkie rodziny, o potrzebny deszcz i ustanie epidemii.
 12. Codziennie o godz. 20.30 osoby duchowne i chętni parafianie odmawiają Różaniec w kościele, zakończony Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy na Różaniec do kościoła na godz. 20.30. Jeśli nie można przyjść do kościoła, wówczas każda Rodzina katolicka odmawia wspólnie Różaniec we własnych domach.
 13. Dzisiaj w Dąbroszynie poświęcenie nowego tabernakulum o godz. 11.00
 14. Rozprowadzamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny oraz Osservatore Romano.
 15. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
 16. Do biura parafialnego umawiamy się telefonicznie. Można też przez Internet.
 17. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną – 03. 05. 2020