Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 23. 12. 2018

1. W ostatnią niedzielę zakończyła się wizytacja kanoniczna naszej parafii przeprowadzona przez Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Dziękujemy wszystkim pomagającym w przygotowaniu Wizytacji i wszystkim parafianom za udział we Mszy św. i spotkaniach duszpasterskich z Ks. Biskupem.
  2. Są do nabycia tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny – wydanie świąteczne.
  3. Rozprowadzane są Świece Wigilijne. Rozprowadzamy także opłatki wigilijne.
  4. Jutro w poniedziałek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. W Wigilię wieczorem wspólnie zasiadamy przy stole wigilijnym: modlimy się, czytamy fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, śpiewamy kolędy, zapalamy świecę Wigilijną, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W ten wieczór pamiętamy o osobach chorych i samotnych. W Wigilię nie spożywamy pokarmów mięsnych.
  5. We wtorek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. Z poniedziałku na wtorek zostanie odprawiona Pasterka. Pasterka w Kostrzynie o 22.00 i 24.00. W Dąbroszynie Pasterka o godz. 24.00. W Boże Narodzenie w Kostrzynie Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. W Dąbroszynie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie. W Boże Narodzenie chrzty dzieci będą na Mszy św. o godz. 12.30
  6. Na Pasterce o godz. 24.00 w Kostrzynie i Dąbroszynie zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.
  7. W środę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze. W środę będzie poświecenie wody.
  8. W czwartek przypada św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek świętych Młodzianków Męczenników.
  9. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na ubezpieczenie kościołów i budynków kościelnych w naszej parafii.
  10. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia o godz.: 16:00 zapraszamy na przedstawienie teatralne – montaż słowno muzyczny – Jasełka Ministranckie 2 pt. „Wigilijna ulica…” w wykonaniu ministrantów naszej parafii. Spektakl opowiada o poszukiwaniu sensu Świąt Bożego narodzenia. W imieniu ministrantów i ich opiekuna serdecznie zapraszamy.
  11. Dnia 27 grudnia br. o godz. 16.40, w 100 rocznicę wybuchu w Poznaniu Powstania Wielkopolskiego, będą w naszej parafii i całej Diecezji biły dzwony.
  12. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  13. W związku z ogłoszeniem w dniu dzisiejszym żałoby narodowej w Polsce, po Mszy św. odmawiamy w intencji górników, którzy zginęli, modlitwę Anioł Pański.
  14. Dnia 6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Trzech Króli odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Już dzisiaj zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowywania strojów na przemarsz ulicami miasta. Prosimy do aktywnego włączenia się w Orszak Trzech Króli. Spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  15. Serdecznie zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu zespołu muzyki sakralnej „Capella Caelestis”. Koncert odbędzie się w  kościele parafialnym w piątek 28. grudnia o godz. 18.45. W programie muzyka klasyczna oraz kolędy w ciekawych aranżacjach. Po koncercie artyści będą rozprowadzać płyty, z których część dochodu zostanie przekazana na wsparcie leczenia dzieci chorych na nowotwór, w tym również pochodzącego z naszego miasta 2-letniego Kubusia.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 23. 12. 2018