Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 20. 12. 2020

1. W tym tygodniu Msza św. Roratnia od poniedziałku do środy o godz. 18.00 dla wszystkich. Dzieci mają roraty do wtorku.
  2. W najbliższą środę, 23 grudnia, o godz. 6:00 rano w „małym kościółku” będą sprawowane ostatnie w tym roku roraty w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów, najlepiej elektrycznych, nie zalecamy natomiast przynoszenia niezabezpieczonych świec.
  3. Rozprowadzamy prasę katolicką: tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny oraz miesięcznik Mały Gość Niedzielny i  Osservatore Romano.
  4. W ostatnia środę zakończyły się Rekolekcje Adwentowe. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i przystąpili do sakramentu Pokuty.
  5. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. W Wigilię wieczorem wspólnie zasiadamy przy stole wigilijnym: modlimy się, czytamy fragment Pisma św. o Bożym Narodzeniu, śpiewamy kolędy, zapalamy świecę Wigilijną, łamiemy się opłatkiem i składamy sobie życzenia. W ten wieczór pamiętamy o osobach chorych i samotnych. W Wigilię nie spożywamy pokarmów mięsnych.
  6. W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia – jedno z największych świąt kościelnych. Z czwartku na piątek zostanie odprawiona Pasterka. Pasterka w Kostrzynie o 20.00; 22.00 i 24.00. W Dąbroszynie Pasterka o godz. 24.00. W Boże Narodzenie w Kostrzynie Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. W Dąbroszynie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Pozostałe Msze św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie w Kostrzynie o godz.: 9.30; 11.00; 12.30; 14.00 i 18.00. W Dąbroszynie Msza o godz. 11.00. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może jeszcze raz przystąpić do Komunii św. w ciągu dnia w Boże Narodzenie.
  7. Na Pasterce o godz. 24.00 w Kostrzynie i Dąbroszynie zbieramy ofiary na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty.
  8. W sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – przypada św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.
  9. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich.
  10. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki Wigilijne. Rozprowadzamy także Kalendarze parafialne pojedyncze na rok 2021.
  11. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów praktycznych jeden ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a drugi ksiądz tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.
  12. Dnia 6 stycznia 2021 r. w Uroczystość Trzech Króli odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Orszak odbędzie się tylko w kościele.
  13. Diecezjalne rekolekcje adwentowe wygłosi ks. prof. Andrzej Draguła w dniach 20-23 grudnia. Temat rekolekcji – „Wierzę w Kościół”. Transmisje Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi transmitowane będą na antenie TVP 3 Gorzów Wielkopolski z gorzowskiego kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski w niedzielę o godz. 10.30 i od poniedziałku do środy o godz. 19.00
  14. Dziękujemy za ofiary składane na kościół i ogrzewanie. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Wszystkim naszym Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 20. 12. 2020