Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 26. 01. 2020

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Tomasza z Akwinu kpł. i DK, w piątek św. Jana Bosko kpł.
  2. Papież Franciszek ustanowił dzisiejszą III niedzielę zwykłą, Niedzielą Słowa Bożego. Dzisiaj w uroczysty sposób celebrujemy Słowo Boże, a Kręgi Biblijne mają swoje spotkania.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. Ofiary zebrane do puszek będą przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
  4. Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie odprawiamy rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00
  5. Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne według zwykłego porządku, we wtorek i piątek od godz. 16.00 do 17.45. W czwartek biuro parafialne czynne od godz. 8.00 do 9.00 rano.
  7. Dzisiaj w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty. Program: 11.30 – Montaż słowno-muzyczny 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Na uroczystości z naszej parafii udaje delegacja pod przewodnictwem się ks. Proboszcza.
  8. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15 i Msza św. o godz. 7.00
  9. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Trwa wizytacja duszpasterska rodzin zwaną kolędą. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Rozpoczęcie kolędy w dni powszednie o godz. 16.00, w sobotę i niedzielę o godz. 15.00.
  12. Porządek kolędy:
  • Niedziela /dzisiaj/ – Łódzka, Plac Grunwaldzki, Osiedle Kolejowe
  • Poniedziałek – Ks. Kan. Fr. Skałby, Bukowa, Południowa, Na Skarpie, Jaworowa, Aleja Kasztanowa, Sienkiewicza, Chrobrego, Kutrzeby
  • Wtorek – Wyszyńskiego – nieparzyste 1 -51
  • Środa – Wyszyńskiego – nieparzyste dokończenie, Pogodna, Przyjazna, Radości, Szczęśliwa, Miła, Saperska
  • Czwartek – Wyszyńskiego – parzyste, Dębowa, Klonowa, Zaułek Klonowy, Jodłowa, Parkowa
  • Piątek – Kolęda uzupełniająca. Prosimy zgłaszać adresy w zakrystii.

13. Trwają prace przy remoncie zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i Rodzin, które nawiedzamy w czasie kolędy.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 26. 01. 2020