Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 23. 01. 2022

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Franciszka Salezego Bpa i DK., we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza z Akwinu kpł. i DK.
  2. Zgodnie z zaleceniem Kościoła, w dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do częstego czytania Pisma Świętego, książek religijnych i prasy katolickiej.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny
  5. We wtorek kończy się Tydzień Modlitw Jedność Chrześcijan.
  6. Trwa czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Przypominamy dzieciom i rodzicom o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. i o codziennej modlitwie rannej i wieczornej.
  7. W czasie ferii od 17 do 28 stycznia spowiedź święta będzie możliwa w tygodniu wyłącznie 20 minut przed Mszą świętą.
  8. Zachęcamy do odwiedzania kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
  10. Grupy muzyczne naszej parafii z księżmi opiekunami zapraszają na wspólne kolędowanie w niedzielę 30 stycznia o godzinie 16:00 – koncert kolęd i pastorałek pt. „Gdy nadeszła pełnia czasów /Ga 4,4/”.  w wykonaniu: Iskierek, Młodych Duchem, Diakoni Muzycznej i Scholi Gregoriańskiej. Wstęp wolny, podczas koncertu będzie można wspomóc dobrowolną ofiarą chore dzieci naszej parafii.
  11. Świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci działająca przy naszej Parafii informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku 7-13 lat. Placówka zapewnia opiekę nad dziećmi, pomoc w odrabianiu lekcji, prowadzi zajęcia plastyczne, sportowe, kulinarne, socjoterapeutyczne, dzieci korzystają także z podwieczorków. Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku w godz.15-18, a pobyt jest nieodpłatny. Oferta skierowana jest dla dzieci, których rodzice z różnych powodów nie mogą zapewnić im opieki w tym czasie oraz pomocy w nauce. W sprawie zapisów prosimy kontaktować się pod nr telefonu – 507479985.
  12. Grupy męskie św. Józefa zapraszają mężczyzn na spotkanie kolędowe, które odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia br., w kościele ojców redemptorystów pw. św. Klemensa w Głogowie (ul. Sikorskiego 23). Rozpoczęcie o godz. 15.30
  13. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Apostolatu Maryjnego.
  14. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w małym kościele Msza św. trydencka. Zapraszamy.
  15. Rozpoczęliśmy prace związane z remontem dachu naszej plebanii. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i uczniów i nauczycieli korzystających z ferii zimowych.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę zwykłą – 23. 01. 2022