Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 24. 03. 2019

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj XV Narodowy Dzień Życia i dzisiaj Narodowy Dzień Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, jutro w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia.
  2. Jutro w naszej parafii rozpocznie się Peregrynacja Kopii Cudownego Obrazu św. Józefa z Kalisza. Obraz św. Józefa w naszej parafii będzie 25 i 26 marca br., czyli jutro w poniedziałek i we wtorek. Rozpoczęcie Peregrynacji jutro w poniedziałek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP o godz. 17.45 uroczystym wprowadzeniem i powitaniem Obrazu. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu dla wszystkich Parafian, mieszkańców Kostrzyna a także dla przyjezdnych pielgrzymów z Dekanatu. O godz. 19.30 poczęstunek w dolnym kościele. O godz. 20.00 w kościele będzie specjalny blok modlitewno – ewangelizacyjny dla młodzieńców i wszystkich mężczyzn. O godz. 20.00 będzie także równoległe spotkanie dla starszych ministrantów z dekanatu na starej plebanii. O godz. 22.00 indywidualna Adoracja do 24.00. Zapraszamy wszystkich jutro na rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu i na Mszę św. We wtorek czuwanie od godz. 6.30. do zakończenia Nawiedzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 14.00. O godz. 8.30 – Różaniec w intencji Rodzin parafii i Dekanatu, O godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec o powołania. O godz. 15.00 nabożeństwo pożegnalne na zakończenie Nawiedzenia – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do św. Józefa i Akt zawierzenia parafii. Zapraszamy wszystkich Parafian, mieszkańców Kostrzyna i wiernych z okolic. Plan Nawiedzenia Obrazu św. Józefa zamieszczony jest w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.
  3. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 19.00 dla młodzieży. W Dąbroszynie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W okresie Wielkiego Postu podejmujemy dobrowolne umartwienia.
  4. W czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  5. Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii: dla dorosłych, młodzieży szkoły średniej, gimnazjum i dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczną się w przyszłą niedzielę 31 marca na wszystkich Mszach św. w Kostrzynie i Dąbroszynie. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 będzie Godzina Uwielbienia i o godz. 20.00 Apel Jasnogórski. Zapraszamy na Godzinę Uwielbiania i Apel Jasnogórski. Zachęcamy grupy parafialne i chorych do modlitwy w intencji zbliżających się rekolekcji. Plan Rekolekcji podawany jest na lekcjach religii.
  6. W dzisiejszą niedzielę przypada Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Również z naszej parafii udali się pielgrzymi pod przewodnictwem ks. Piotra.
  7. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych odbywa się w Kostrzynie nad Odrą w parafii MB Rokitniańskiej. Dzisiaj nauka o godz. 15.00
  8. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  9. Można wypełniać deklaracje o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone na stoliku za ławkami.
  10. Dziewczęca Służba Maryjna w każdą niedzielę po Mszy św. rozprowadza kartki świąteczne – Wielkanocne  z życzeniami ręcznie robione.
  11. Trwają prace przy remoncie zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 24. 03. 2019