Aktualności i multimedia

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 26. 04. 2020

 1. W tym tygodniu przypada: w środę św. Katarzyny Sieneńskiej Dz. i M. – Patronki Europy, w piątek św. Józefa Rzemieślnika, w sobotę uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski – uroczystość przeniesiona z niedzieli. W sobotę przypada też Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
 2. W środę 29. 04. obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej.
 3. W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem zagrożenia epidemicznego, w kościele w Kostrzynie może przebywać maksymalnie 80 osób, a w Dąbroszynie 16 osób, nie licząc księży i posługujących. W czasie Mszy św. w kościele należy zachować wymagane odległości między sobą. W kościele oznaczone są białymi kartkami miejsca, które winniśmy zajmować. Ze względów praktycznych jeden ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a drugi ksiądz tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust.
 4. Biskup Diecezjalny udzielił wszystkim dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej aż do odwołania. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.
 5. Codziennie o godz. 20.30 każda Rodzina katolicka odmawia wspólnie Różaniec we własnych domach, natomiast osoby duchowne odmawiają Różaniec w kościele.
 6. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny pod hasłem „Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia”. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się IV Narodowe Czytanie Biblii. Można zabrać ze sobą kartkę z zaznaczonymi wersetami Pisma Świętego do odczytania w domu i medytacji.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w Kostrzynie w piątek o godz. 7.00 i 18.00 i sobotę o godz. 7.00; 9.30 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 w środę, czwartek i piątek. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od 16.30 i Msza
 8. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.45
 9. W sobotę w Uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 9.30 Msza św. za Ojczyznę.
 10. W przyszłą niedzielę poświęcenie nowego tabernakulum w Dąbroszynie o godz. 11.00
 11. Od piątku rozpoczyna się nabożeństwo majowe. W piątek nabożeństwo o 17.30
 12. W miesiącu maju odprawiamy nabożeństwo majowe codziennie w dni powszednie i w niedzielę po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie. Kto nie może przyjść do kościoła, niech odmawia Litanię Loretańską w domu. Modlimy się za wszystkich parafian, wszystkie rodziny, o potrzebny deszcz i ustanie epidemii.
 13. Rozprowadzamy prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość N.
 14. Dzisiaj przypada XIV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców pod hasłem: „Z Miłością na wszystkich drogach”. Modlimy się za kierowców i o bezpieczeństwo.
 15. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych.
 16. Rozprowadzamy świece Wielkanocne w cenie 15 zł.- pomoc dzieciom w Rwandzie.
 17. Do biura parafialnego umawiamy się telefonicznie. Można też przez Internet.
 18. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła i za ofiary składane na kościół.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 26. 04. 2020