Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 15. 04. 2018

1. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  2. Dnia 21 kwietnia (w sobotę) organizowana jest autokarowa jednodniowa pielgrzymka do Lichenia. Zgłoszenia u. s. Franciszki.
  3. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. W dzisiejszą niedzielę odbywa się II Narodowe Czytanie Biblii. Dzisiaj czytamy List św. Pawła Ap. do Rzymian. Zachęcamy do czytania go w gronie rodzinnym.
  4. W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 16:00 w kaplicy bocznej naszego kościoła będzie sprawowana Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza w rycie trydenckim). Podczas liturgii posługę muzyczną podejmie schola gregoriańska.
  5. W dniach 20-22.04.2018r w naszej parafii odbędzie się kurs NOWE ŻYCIE prowadzony przez Szkołę Ewangelizacji Świętego Andrzeja w Żarach.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza i dzień modlitw o powołania.
  7. Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca- 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
  8. Spotkanie weryfikacyjne z księdzem opiekunem dla grupy młodszej (II gimnazjum i 7 klasa podstawowa) osób przygotowujących się do bierzmowania w sobotę 21 kwietnia w kancelarii:

grupy: p. Jarka, p. Agaty godz.: 9:00

grupy: p. Małgorzaty, p. Grzegorza godz.: 9:30

grupy: p. Piotra Łopaty, p. Anny godz.: 10:00

grupy p. Mireli i p. Piotra Sywulaka godz.: 10:30

grupy: siostry Wincenty, p. Marka godz.:11:00

grupa p. Joanny Malczewskiej spotkanie będzie miała w Dąbroszynie w czwartek 19 kwietnia o godz.: 17:00 w kościele.

1. Nasza parafia organizuje wyjazd na spotkanie modlitewne młodych LEDNICA 2018, które odbędzie się 2 czerwca. Zapraszamy nie tylko młodych fizycznie ale i tych w sile wieku a młodych duchem.  Więcej informacji u ks. Piotra. W związku z koniecznością zamówienia transportu prosimy o szybkie zgłaszanie się chętnych do ks. Piotra.
  2. W czwartek po wieczornej Mszy św. Grupa parafialna „KRĄG BIBLIJNY”  zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie w kościele parafialnym pt. „Zrozumieć Słowo”. Fragmenty z Pisma Świętego połączone z multimedialnym komentarzem i wspólną modlitwą.
  3. Dnia 3 Maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. W tym dniu będziemy obchodzić w parafii 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W Kostrzynie uroczysta Msza św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny, dziękczynna z racji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godz. 9.00 będzie koncert na Placu Wojska Polskiego i o godz. 9.35 wyruszy procesja do naszego kościoła parafialnego. Prosimy, by wszystkie poczty sztandarowe, dzieci szkolne, młodzież szkolna, harcerze i dorośli zebrali się na Placu Wojska Polskiego.
  4. W sobotę, 5 maja br.odbędzie się diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza do Paradyża. W Roku św. Stanisława Kostki przeżywać ją będziemy pod hasłem: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”
  5. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 15. 04. 2018