Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 01. 05. 2022

1. W tym tygodniu przypada: jutro w. Atanazego, we wtorek NMP Królowej Polski, w środę św. Floriana – Patrona Strażaków i Hutników, w piątek świętych Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę Matki Bożej Łaskawej.
  2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna.
  3. Dnia 3 Maja we wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej PolskiGłównej Patronki Polski i Rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Kostrzynie o godz. 7.00, 9.30, 12.30 i 18.00. W Dąbroszynie Msza św. o godz. 11.00. W Kostrzynie uroczysta Msza św. o godz. 9.30 w intencji Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich parafian: poczty sztandarowe, dzieci szkolne, młodzież, dorosłych i wszystkich, którym dobro ojczyzny leży na sercu.
  4. Dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dzisiaj odbywa się VI Narodowe Czytanie Biblii.
  5. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii MB Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą i będzie się odbywał w 3 soboty maja: 14, 21 i 28 maja, w godz. od 10.00 do 14.00. Zachęcamy zainteresowanych do udziału w kursie.
  6. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  7. Od dzisiejszej niedzieli odprawiamy codziennie nabożeństwo majowe w niedzielę i dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Kto nie może przyjść do kościoła, niech gromadzi się przy figurkach i krzyżach, lub odmawia Litanię Loretańską w domu. Na Osiedlu Warniki nabożeństwo majowe przy krzyżu i figurce Matki Bożej.
  8. Dzisiaj spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej.
  9. Dzisiaj dzieci klas III z Dąbroszyna przystępują do I Komunii św. w kościele w Dąbroszynie na Mszy w. o godz. 11.00
  10. Od poniedziałku do piątku w Dąbroszynie dzieci komunijne będą przeżywać Biały Tydzień, Msza święta codziennie o godzinie 17:00 z wyjątkiem wtorku, kiedy to Msza będzie o 11:00. W białym tygodniu w Dąbroszynie nabożeństwo majowe po mszy św.  Natomiast od soboty 7 maja o godzinie 17:00 przy Figurce Matki Bożej.
  11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. O godz. 17.30 będzie odśpiewana Litania Loretańska. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji i śpiewu Litanii. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00
  12. W sobotę o godz. 6.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  13. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  14. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
  15. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 1 przystąpią do Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci zbierają się 20 minut wcześniej przed kościołem. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców, chrzestnych i rodziny w piątek o godz.16.00.
  16. W niedzielę 8 maja 2022 r. odbędzie się pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Paradyża.
  17. Dzisiaj zapraszamy na organowy koncert majowy połączony z katechezą, który odbędzie się w naszym kościele parafialnym o godz. 19.00. Katechezę wygłosi ks. Mateusz Szerwiński, Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych, a gościnnie zaśpiewa Nadia Kazantseva z Konserwatorium Muzycznego w Parmie we Włoszech. Będzie także możliwość nabycia płyt.
  18. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. są rozprowadzane pierogi i ciasto przygotowane przez grupy parafialne. Dochód przeznaczony jest na remonty.
  19. Zmiana tajemnic żywego Różańca w Dąbroszynie odbędzie się 3 Maja po Mszy świętej o 11:00.
  20. We wtorek 3 Maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  21. W sobotę 7 maja odbędzie się Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Paradyża połączona z promocją lektorską. Z naszej parafii pod opieką ks. Piotra ministranci udadzą się do Paradyża, a kilku z ministrantów przyjmie promocję lektorską.
  22. Weekendowe Rekolekcje Wielkanocne odbędą się w dniach 13-15 maja 2022r. w Rokitnie. Rekolekcje przeznaczone są dla młodzieży żeńskiej i męskiej od 14 roku życia wzwyż. Koszt rekolekcji wynosi 140 zł. Informacje u ks. wikariuszy. Szczegółowych informacji udziela ks. Łukasz Malec (tel. 734 430 294).
  23. Trwają prace remontowe przy dachu i elewacji plebanii i malowaniu plebanii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za ofiary składane na remonty. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów, dzieci przygotowujących się do I Komunii św., młodzieży do sakramentu Bierzmowania. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną – 01. 05. 2022