Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 16. 12. 2018

1. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu nazywana jest Niedzielą Radości – Gaudete.
  2. W dniach 15 – 16 grudnia br., w sobotę i niedzielę w naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna, którą prowadzi Ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński. W czasie Wizytacji Ksiądz Biskup chce się spotkać w wszystkimi parafianami i z wszystkimi grupami parafialnymi. Spotkanie ze wszystkimi grupami parafialnymi na „starej plebanii” w sobotę o godz. 16.00, a o 17.30 w sobotę uroczyste kanoniczne powitanie w kościele, Msza św. i Bierzmowanie. W niedzielę 16. XII. Ks. Biskup jest obecny na Mszach św. o godz. 7.00; 9.30 i o godz. 11.00. O godz. 9.30 Ks. Biskup odprawia uroczystą Mszę św. na zakończenie wizytacji. Po Mszy św. w zabytkowej kaplicy poświęcenie tablicy upamiętniającej 100 – ną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W Dąbroszynie w niedzielę o godz. 8.00 rano Msza św. i poświęcenie nowych ławek i odremontowanego całego kościoła. Modlimy się w intencji Księdza Biskupa Ordynariusza, jego posługi pasterskiej i o obfite owoce wizytacji. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Wizytacji.
  3. W ostatnią środę zakończyły się Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje oceniamy jako bardzo udane. Dziękujemy za liczny udział w Rekolekcjach.
  4. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. W sobotę o godz. 6:00 rano Msza św. roratnia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – po łacinie, z procesją światła i śpiewami gregoriańskimi.
  5. Są do nabycia tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Rozprowadzane są Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 13 zł., małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas Rozprowadzamy także opłatki wigilijne.
  7. Dzisiejsze ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  8. Składamy serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie wolontariuszom:  Zespołu Szkół, Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1 i wolontariatu parafialnego, którzy włączyli się w dniach 7-8.12.2018r. w  zbiórkę żywności „Tak, pomagam!”
  9. Ponadto kierujemy słowa podziękowania wszystkim naszym darczyńcom, m.in. tym którzy przygotowali „Torby Charytatywne”. W ramach akcji zgromadziliśmy  łącznie 520 kg żywności oraz zebraliśmy łącznie 6.700 złotych, co pozwoli nam na  przygotowanie 30 paczek dla osób potrzebujących, a środki finansowe zostaną  przeznaczone na działalność  funkcjonującej w Parafii świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci.
  10. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu Żłóbka Bożonarodzeniowego w kościele.
  11. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską przed świętami Bożego Narodzenia będą w tym tygodniu: w piątek od godz. 8.30 ks. Piotr i ks. Proboszcz, w sobotę od godz. 8.30 ks. Stanisław. Prosimy zgłaszać adresy chorych.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 16. 12. 2018