Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 19. 01. 2020

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Agnieszki Dz. i M., w piątek św. Franciszka Salezego Bpa i DK, w sobotę Nawrócenie św. Pawła Ap.
  2. We wtorek 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w środę 22 stycznia Dzień Dziadka.
  3. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na wspólne śpiewanie kolęd wraz z Chórem Parafialnym.
  5. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. tylko o godz. 7.00 rano.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne we wtorek, czwartek i piątek od godz. 8.00 do 9.00 rano. Wieczorem nie będzie czynne.
  7. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. w intencji Pszczelarzy i ich Rodzin, a także za zmarłych Pszczelarzy. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe dla Pszczelarzy.
  8. W sobotę o godz. 17.00 Msza św. w 60 – tą rocznicę Koła Łowieckiego „Celuloza”.
  9. Diecezjalne obchody 34. rocznicy śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty odbędą się 26 stycznia 2020 r. (niedziela) w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie o beatyfikację wieloletniego pasterza naszej diecezji. Program: 11.30 – Montaż słowno-muzyczny 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego
  10. W dzisiejszą niedzielę 19 stycznia 2020 r., podczas Mszy św. w modlitwie wiernych modlimy się o beatyfikację sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty.
  11. W najbliższy piątek, 24 stycznia, o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka). Zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby dołączyć do parafialnej scholi gregoriańskiej. Wszelkich informacji na ten temat udziela ks. Krzysztof Jaworski.
  12. Trwa wizytacja duszpasterska rodzin zwaną kolędą. W czasie kolędy staramy się w miarę możliwości być wszyscy obecni w domu. Rozpoczęcie kolędy w dni powszednie o godz. 16.00, w sobotę i niedzielę o godz. 15.00.
  13. Porządek kolędy:
  • Niedziela /dzisiaj/ – Żeglarska /nieparzyste/, domki, Czarnieckiego
  • Poniedziałek– Wojska Polskiego
  • Wtorek – 3 Maja
  • Środa – – Wodna, Nadbrzeżna, Rzeczna, Zaułek Wodny, Osiedle nad Wartą
  • Czwartek – Konopnickiej /nieparzyste/, Konopnickiej /parzyste/ 4 – 18
  • Piątek – Konopnickiej /parzyste/ 20 – 50
  • Sobota – Konopnickiej 52 – 62; Wędkarska
  • Niedziela – Łódzka, Plac Grunwaldzki, Osiedle Kolejowe

14. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i Rodzin, które nawiedzamy w czasie kolędy.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 19. 01. 2020