Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 17. 01. 2021

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara Bpa, w czwartek św. Agnieszki Dz. i M. i Dzień Babci, w piątek przypada Dzień Dziadka.
  2. Dzisiaj na Mszach św. czytamy komunikat Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego o śmierci Biskupów Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza.
  3. Przeżywamy czas kolędowy. Kolęda ma charakter spotkań modlitewnych w kościele. W Kostrzynie o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic mają spotkanie w kościele połączone z czytaniem fragmentu Pisma św., śpiewem kolęd, modlitwą i końcowym błogosławieństwem. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.
  4. Porządek spotkań kolędowych w kościele:
  • Poniedziałek – 18. I. 2021 – godz. 18.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele – ul. Gorzowska – numery parzyste
  • Wtorek – 19. I. 2021 – Gorzowska – numery nieparzyste, Targowa, Mickiewicza
  • Środa – 20. I. 2021 – Osiedle B, Osiedle C, Krótka, Kopernika
  • Czwartek – 21. I. 2021 – Kościuszki, Osiedlowa
  • Piątek – 22. I. 2021 – Os. Słowiańskie, Dworcowa, Piastowska
  1. Porządek kolędy podawany jest w ogłoszeniach, zamieszczony w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.
  2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze SP nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  3. W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw Jedność Chrześcijan.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze SP nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  5. Dzisiaj w kaplicy o godz. 12.00 Msza św. w rycie nadzwyczajnym – msza trydencka.
  6. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów praktycznych jeden ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a drugi ksiądz tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.
  7. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, oraz Kalendarz parafialny pojedynczy na rok 2021.
  8. Dnia 29 grudnia ub. r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. W związku z tym niedziela 24 stycznia będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w Chorwacji.
  9. W III niedzielę zwykłą, 24 stycznia, przypada Niedziela Słowa Bożego.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Pszczelarzy i ich Rodzin.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła i na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i uczestników spotkań kolędowych w kościele. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 17. 01. 2021