Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 16. 01. 2022

1. W tym tygodniu przypada: jutro w poniedziałek św. Antoniego op., w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa, w piątek św. Agnieszki Dz. i M. przypada Dzień Babci, w sobotę św. Wincentego Pallottiego kpł. – Dzień Dziadka.
  2. Dzisiaj o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  3. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny a w nim kolejna płyta Biblia audio, z tekstem mówionym Pisma św. – Stary i Nowy Testament.
  5. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw Jedność Chrześcijan.
  6. Dziękujemy wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy brali już udział w spotkaniach kolędowych w kościele, bądź przyjmowali księdza w domu.
  7. Od jutra rozpoczyna się czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej. Przypominamy dzieciom i rodzicom o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. i o codziennej modlitwie rannej i wieczornej.
  8. W czasie ferii od 17 do 28 stycznia spowiedź święta będzie możliwa w tygodniu wyłącznie 20 minut przed Mszą świętą.
  9. Zachęcamy do odwiedzania kaplicy całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W kościółku – kaplicy codziennie odmawiamy Różaniec o godz. 19.30
  10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
  11. Zgodnie z zaleceniem Kościoła, w przyszłą niedzielę dnia 23 stycznia br. obchodzimy kolejną Niedzielę Słowa Bożego. Dziękujmy Ojcu Niebieskiemu za ten niezwykły dar Słowa Bożego. Zachęcamy do częstego czytania Pisma świętego, do włączania się w kręgi biblijne i do zapisywania się na ministrantów i lektorów.
  12. Dzisiaj o godz. 18.30 w Kostrzynie, w kościele w parafii MB Rokitniańskiej odbędzie się koncert kolędowy pt. Święty Czas Świętej Nocy. Boże Narodzenie w nas. Będzie też wspomnienie 1 rocznicy śmierci ks. Artura Godnarskiego.
  13. Grupy muzyczne naszej parafii z księżmi opiekunami zapraszają na wspólne kolędowanie w niedzielę 30 stycznia o godzinie 16:00 – koncert kolęd i pastorałek pt. „Gdy nadeszła pełnia czasów /Ga 4,4/…” w wykonaniu: Iskierek, Młodych Duchem, Diakoni Muzycznej i Scholi Gregoriańskiej. Wstęp wolny, podczas koncertu będzie można wspomóc dobrowolną ofiarą chore dzieci naszej parafii.
  14. W tym miesiącu pożegnaliśmy zmarłych parafian: +Ryszard Karpicki, +Janina Bednarz, +Marian Witek, +Teresa Walencik, +Ewa Tomaszewska, +Jarosław Błaszkiewicz, +Kazimiera Kacprzak, +Henryka Babacz, +Henryk Pieprzka. Polecamy ich w modlitwie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i na potrzeby parafii, za fiary składane w czasie spotkań kolędowych. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i uczniów rozpoczynających czas ferii zimowych.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę zwykłą – 16. 01. 2022