Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 17. 03. 2019

1. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Cyryla Jerozolimskiego Bpa i DK, we wtorek św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Mężczyzn i Opiekuna Kościoła.
  2. Cała parafia przygotowuje się na Peregrynację Obrazu św. Józefa z Kalisza. Peregrynacja Obrazu św. Józefa w naszej parafii będzie 25 i 26 marca br. Rozpoczęcie Peregrynacji w poniedziałek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania NMP o godz. 17.45 uroczystym wprowadzeniem Obrazu. O godz. 18.00 Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie Nawiedzenia Obrazu dla wszystkich Parafian, mieszkańców Kostrzyna a także dla przyjezdnych pielgrzymów z Dekanatu. O godz. 19.30 poczęstunek w dolnym kościele. O godz. 20.00 w kościele będzie specjalny blok modlitewno – ewangelizacyjny dla młodzieńców i wszystkich mężczyzn. O godz. 20.00 będzie także równoległe spotkanie dla starszych ministrantów z dekanatu na starej plebanii. Zachęcamy do modlitwy w intencji Peregrynacji. Plan Nawiedzenia wywieszony jest w gablotce
  3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona kościoła w Dąbroszynie. Mszy świętej odpustowej w Dąbroszynie o godzinie 17:00  przewodniczyć będzie ks. Maciej Drozd. W Kostrzynie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00
  4. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 13 do 20 września zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek 21 marca po Mszy świętej wieczornej w salce na starej plebani.
  5. Kandydaci przygotowujący się do bierzmowania przychodzą na Drogę Krzyżową w piątek o godzinie 19:00 obowiązkowo.
  6. W poniedziałek o 18:30 zapraszamy do salki przy kancelarii, młodzież i młodych duchem na spotkanie zespołu muzycznego młodzieżowego, który posługuje na drogach krzyżowych w piątki o 19:00.
  7. W uroczystość św. Józefa, we wtorek o godz. 19:00, będzie sprawowana Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (msza trydencka). Zapraszamy do kaplicy bocznej naszego kościoła.
  8. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 19.00 dla młodzieży. W Dąbroszynie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, wstrzymujemy się od spożywania napojów alkoholowych.
  9. W czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  10. W dzisiejszą niedzielę jest zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”
  11. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się 31 marca.
  12. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych odbywa się w Kostrzynie nad Odrą w parafii MB Rokitniańskiej. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 15.00. Przygotowanie trwa około 3 miesiące.
  13. W przyszłą niedzielę przypada Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę.
  14. Można wypełniać deklaracje o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są wyłożone na stoliku za ławkami.
  15. Trwają prace przy remoncie zabytkowej kaplicy. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 17. 03. 2019