Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 03. 01. 2021

1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. w Kostrzynie i Dąbroszynie jak w każdą niedzielę. W czasie Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Będzie poświęcona specjalna woda z egzorcyzmem. Pobłogosławioną kredą, na drzwiach w naszych domach i mieszkaniach wypisujemy imiona trzech Mędrców i kolejny rok 2021. Uroczystość Objawienia Pańskiego jest świętem obowiązkowym. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
  2. 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak będzie na Mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 12.30. Ze względu na ograniczenia Orszak będzie tylko w kościele.
  3. Od jutra będziemy przeżywać czas kolędowy. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza Tadeusza Lityńskiego kolęda będzie miała charakter spotkań kolędowych w kościele. W Kostrzynie o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i po Mszy św. parafianie z wyznaczonych ulic będą mieć spotkanie w kościele połączone z czytaniem fragmentu Pisma św., śpiewem kolęd i modlitwą. Przynosimy ze sobą słoiczki lub buteleczki z wodą, która zostanie poświęcona. Poświęconą wodą sami pokropimy własne mieszkania i wspólnie w domu się pomodlimy.
  4. Porządek spotkań kolędowych w kościele:

Dąbroszyn:

• Poniedziałek –  04. I. 2021 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Dąbroszynie – mieszkańcy Dąbroszyna: od Witnicy do baszty.
  • Wtorek- 05. I. 2021 – godz. 17.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele w Dąbroszynie – od Kostrzyna do baszty i bloki za torami

Kostrzyn nad Odrą:

• Poniedziałek – 04. I. 2021 – godz. 18.00 Msza św. i spotkanie kolędowe w kościele – Os. Warniki, Świerkowa, Tarasowa, Karskiego, Jasna, Widokowa, Witnicka
  • Wtorek – 05. I. 2021 – godz. 18.00 Msza św. i spotkanie w kościele – Łódzka, Plac Grunwaldzki, Osiedle Kolejowe, Ks. Kan. Fr. Skałby, Bukowa, Południowa, Na Skarpie, Jaworowa, Aleja Kasztanowa
  • Czwartek – 07. I. 2021 – godz. 18.00 Msza św. i spotkanie w kościele – Żeglarska /parzyste i nieparzyste/, Zakole, Wędkarska
  • Piątek – 08. I. 2021 – godz. 18.00 Msza św. i spotkanie w kościele – Wodna, Nadbrzeżna, Rzeczna, Zaułek Wodny, Osiedle nad Wartą, Czarnieckiego

W czasie spotkania kolędowego można złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby parafii. Ofiarę tę można złożyć na tacę przy Żłóbku.

1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele. Ze względów praktycznych jeden ksiądz udziela Komunii św. tym, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, a drugi ksiądz tym, którzy przyjmują bezpośrednio do ust. Zachowujemy odstępy podczas przyjmowania Komunii św. W kościele dystans społeczny wynosi 1,5 m.
  3. Można nabywać: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, oraz Kalendarz parafialny.
  4. Dnia 1 stycznia br., zmarł ks. Tomasz Dominik Grochowski, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górzynie i kapelan Zakładu Karnego w Krzywańcu. W naszej parafii jako wikariusz pracował w latach 2008-2012. Msza św. pogrzebowa będzie 8. I. w piątek o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa w kościele parafialnym pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Żarach. Po zakończeniu Mszy św. pogrzebowej nastąpi przejazd do Marszowa i dalsze obrzędy pogrzebowe na miejscowym cmentarzu.
  5. W naszym kościele parafialnym Msza św. za sp. Ks. Tomasza Dominika Grochowskiego zostanie odprawiona w czwartek o godz. 9.00 rano.
  6. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła i na potrzeby parafii. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów i uczestników modlitwy kolędowej. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 03. 01. 2021