Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 09. 12. 2018

1. W tym tygodniu przypada: w czwartek św. Łucji Dz. i M., w piątek św. Jana od Krzyża kpł. i DK.
  2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. Kostrzynie i Dąbroszynie rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe są połączone ze spowiedzią Adwentową. Dzisiaj w ramach Rekolekcji odbędzie się Godzina Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Godzina Uwielbienia rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00. Rekolekcje w naszej parafii prowadzi o. Dominik Ochlak, ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kokotku. W Rekolekcjach winni wziąć udział wszyscy parafianie: dzieci, młodzież i dorośli. Dokładny plan Rekolekcji zamieszczony jest w gablotce, na stronie Internetowej i podawany jest w ogłoszeniach. Codziennie Msza św. i nauka dla wszystkich o godz. 9.00 rano i o godz. 18.00. Nauki stanowe dla Kobiet jutro w poniedziałek o godz. 19.00 i dla Mężczyzn we wtorek o godz. 19.00. Spowiedź rekolekcyjna dla wszystkich będzie w środę rano od 8.00 do 9.00 oraz po południu od godz. 15.00 do 18.00. Zakończenie Rekolekcji w środę. W Dąbroszynie nauka rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.30, spowiedź we wtorek od godz. 16.00. Od poniedziałku do środy będą przeprowadzone w Dąbroszynie Rekolekcje Szkolne.
  3. W dniach 15 – 16 grudnia br., czyli w najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi Ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński. W czasie Wizytacji Ksiądz Biskup chce się spotkać w wszystkimi parafianami i z wszystkimi grupami parafialnymi. Spotkanie ze wszystkimi grupami parafialnymi na „starej plebanii” będzie w sobotę o godz. 16.00, a o 17.30 w sobotę będzie uroczyste kanoniczne powitanie w kościele, Msza św. i Bierzmowanie. W niedzielę 16. XII. Ks. Biskup będzie na Mszach św. o godz. 7.00; 9.30 i o godz. 11.00. O godz. 9.30 Ks. Biskup odprawi uroczystą Mszę św. na zakończenie wizytacji. W Dąbroszynie w niedzielę o godz. 8.00 rano Msza św. i poświęcenie nowych ławek i odremontowanego całego kościoła. W Dąbroszynie Mszy św. o 11.00 nie będzie.
  4. Przed Wizytacją dekorujemy ulice i okna naszych mieszkań i wywieszamy flagi. Dekorujemy już mieszkania przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.
  5. Sprzątanie kościoła przed Wizytacją w piątek.
  6. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. W sobotę o godz. 6:00 rano Msza św. roratnia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – po łacinie, z procesją światła i śpiewami gregoriańskimi.
  7. Są do nabycia tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Rozprowadzane są Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 13 zł., małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas Rozprowadzamy także opłatki wigilijne.
  9. W niedzielę po każdej Mszach św. Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadza kartki świąteczne własnoręcznie wykonane z życzeniami.
  10. W związku z Bierzmowaniem, które będzie miało miejsce 15 grudnia – intencja zamówiona na godzinę 18:00 tego dnia zostanie odprawiona o godzinie 7:00 rano 15 grudnia.
  11. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.
  12. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  13. W dniach od  14 do 16 grudnia w naszej parafii będą odbywać się już IV Warsztaty Liturgiczno – Muzyczne Veni Sancte Spiritus. Jest to już kolejna edycja popularyzowania tradycji i ochrony piękna liturgii. Jest jeszcze możliwość zapisu  i zachęcamy do udziału w warsztatach, szczególnie osoby posługujące śpiewem w naszej parafii. Wszelkie informacje znajdują się na plakatach. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kostrzyn nad Odrą.
  14. Diakonia Muzyczna po Mszach świętych będzie rozprowadzać własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne i stroiki. Zebrane środki Diakonia przeznaczy na wsparcie leczenia dzieci z chorobami nowotworowymi.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii, na potrzeby kościoła. W zabytkowej kaplicy zamontowaliśmy w oknach nowe witraże. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.

REKOLEKCJE  ADWENTOWE 12. – 12. 12. 2018 r.

PLAN

NIEDZIELA – 09. 12. 2018 r.

Godz. 7.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Godz. 9.30 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Godz. 11.00 – Msza św. i nauka dla dzieci.

Godz. 12.30 – Msza św. i nauka dla młodzieży.

Godz. 18.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Godz. 19.00 – Godzina uwielbienia i czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem. Apel Jasnogórski

Dąbroszyn /kościół filialny/

Godz. 8.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Godz. 11.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

PONIEDZIAŁEK – 10. 12. 2018 r.

Godz. 9.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Godz. 19.00 – Nauka stanowa dla Kobiet

Godz. 10.00 – 12.30 Rekolekcje szkolne – szkoła podstawowa

Godz. 16.30 – Msza św. i nauka rekolekcyjna.

WTOREK – 11. 12. 2018 r.

Godz. 9.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Godz. 18.00 – Msza św. i nauka dla wszystkich.

Godz. 19.00 – Nauka stanowa dla Mężczyzn.

Godz. 10.00 – 12.30 Rekolekcje szkolne – szkoła podstawowa

Godz. 16.00 – 16.30 – Spowiedź dla wszystkich

Godz. 16.30 – Msza św. i nauka na zakończenie rekolekcji w Dąbroszynie.

ŚRODA – 12. 12. 2018 r.

Godz. 8.00 – 9.00Spowiedź dla wszystkich

Godz. 9.00 – Msza św. i nauka na zakończenie dla grupy rannej.

Godz. 15.00 – 18.00Spowiedź dla wszystkich

Godz. 18.00 – Msza św. i nauka na zakończenie rekolekcji w Kostrzynie.

Godz. 10.00 – 12.30 Rekolekcje szkolne

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 09. 12. 2018