Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 04. 12. 2022

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj św. Barbary – Patronki Górników i Hutników, we wtorek św. Mikołaja Bpa, w środę św. Ambrożego Bpa i DK, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  2. Przeżywamy okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Msze roratnie odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.
  3. Msza św. roratnia trydencka będzie w czwartek o godz. 6.00 rano w kościółku.
  4. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  5. Rozprowadzamy Świece Wigilijne. Świece są w cenie po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas
  6. Można nabywać opłatki wigilijne przy wyjściu z kościoła. Równocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.
  7. W czwartek 8. XII. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 12.00 i 18.00. Od godz. 11.00 do godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja zakończona Mszą św. o godz. 12.00. Zachęcamy do udziału we Mszy św. Nabożeństwo zwane “Godziną łaski dla świata” przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia, od godziny 12.00 do 13.00. Jeśli ktoś nie może w południe odwiedzić kościoła, niech się modli u siebie.
  8. W Dąbroszynie w czwartek Msza św. o godz. 17.00
  9. W czwartek 8. XII. przypada także Patronalne Święto Dziewczęcej Służby Maryjnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 przyjęcie nowych dziewcząt do grona Bielanek. Zapraszamy wszystkie Bielanki i ich Rodziców na Mszę św. o godz. 18.00
  10. W najbliższą sobotę od godz. 8.30 będą odwiedziny chorych posługą duszpasterską. Prosimy zgłaszać adresy nowych chorych.
  11. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. w Kostrzynie i Dąbroszynie rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe dla wszystkich parafian: dzieci, młodzieży i dorosłych. W przyszłą niedzielę na godz. 12.30 przychodzą uczniowie klas VII i VIII przygotowujący się do bierzmowania. O godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 4 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów, dla pozostałych dzieci Msza św. rekolekcyjna o godz. 11.00. O godz. 19.00 Godzina Uwielbienia zakończona Apelem Jasnogórskim. Prosimy chorych i grupy parafialne o modlitwę w intencji zbliżających się rekolekcji.
  12. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  13. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.
  14. W najbliższą niedzielę 11.12 o godz. 11:00 w Dąbroszynie poświęcenie i wręczenie cudownego medalika dzieciom pierwszokomunijnym.
  15. W przyszłą niedzielę ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i na potrzeby parafii, Apostolat Maryjny złożył 500 zł. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów, Dobrodziejów i zbliżających się Rekolekcji Adwentowych
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 04. 12. 2022