Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 10. 03. 2019

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Alojzego Orione, w środę św. Patrycji, w czwartek św. Łazarza z Betanii, w piątek św. Klemensa Marii Hofbauera – Patrona naszej Parafii i Miasta, w sobotę św. Renaty.
  2. Cała parafia przygotowuje się na Peregrynację Obrazu św. Józefa Kaliskiego. Peregrynacja Obrazu św. Józefa w naszej parafii będzie 25 i 26 marca br. Zachęcamy do modlitwy w intencji Peregrynacji.
  3. Dzisiaj o godz. 13.30 na starej plebanii spotkanie rodzin Kościoła Domowego i wszystkich chętnych do włączenia się do Kościoła Domowego.
  4. W okresie Wielkiego Postu odprawiamy Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich, o godz. 19.00 dla młodzieży. W Dąbroszynie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Gorzkie Żale w Kostrzynie w niedzielę o godz. 17.15 połączone z kazaniem pasyjnym i w Dąbroszynie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. W okresie Wielkiego Postu nie uczestniczymy w zabawach tanecznych i dyskotekach, ani sami ich nie organizujemy, lecz podejmujemy dobrowolne umartwienia, wstrzymujemy się od napojów alkoholowych.
  5. W czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”
  7. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozpoczną się 31 marca.
  8. Przygotowanie do bierzmowania dorosłych będzie się odbywało w Kostrzynie nad Odrą w parafii MB Rokiniańskiej. Rozpoczęcie przygotowania w niedzielę dnia 17 marca o godz. 15.00. Przygotowanie trwa około 3 miesiące.
  9. W dniach 22-24 marca br. w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu „Uzdrowienia Chorych”, koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela:  Ks. Rafał Zendran  – tel. 722 322 122.
  10. Parafialna Schola Gregoriańska zaprasza wszystkich, którzy chcieliby podjąć posługę w śpiewie chorału gregoriańskiego w naszej parafii. Wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii.
  11. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej i wszystkich chętnych.
  12. W Dąbroszynie zakupiono nowy konfesjonał – ufundowali mieszkańcy Dąbroszyna. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła, dziękujemy za ofiary składane na remonty i za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 10. 03. 2019