Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 28. 11. 2021

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Andrzeja Ap., w piątek Franciszka Ksawerego Kpł., w sobotę św. Barbary – Patronki Górników i Hutników.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.
  3. W adwentowe soboty o poranku będziemy sprawować msze roratnie w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Najbliższe roraty „trydenckie” w sobotę 4 grudnia o godz. 6:00 rano w „małym kościele”. Prosimy zabrać ze sobą lampiony lub odpowiednio zabezpieczone świece.
  4. Roraty w Dąbroszynie na mszach świętych w tygodniu w czasie adwentu, najbliższa w piątek 3 grudnia o godzinie 17:00. Zapraszamy z lampionami i świecami, szczególnie dzieci przygotowujące się do I komunii i dzieci rocznicowe oraz kandydatów do bierzmowania. Przed mszą w piątek o 16:30 spowiedź.
  5. Można nabywać tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny
  6. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 20 zł., małe po 7 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas
  7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, a następnie po Mszy św. będzie można nabywać opłatki przy wyjściu z kościoła. Równocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 i Adoracja. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 17.00.
  9. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od 16.30 i Msza św.
  10. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15, o 7.00 Msza św.
  11. W sobotę odwiedziny chorych z posługą duszpasterską od godz. 8.30
  12. Ksiądz Piotr odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w najbliższy czwartek 2 grudnia od godziny 8:00, a ks. Tomasz w I piątek. Będą to odwiedziny przed zbliżającymi się Świętami. Prosimy zgłaszać w zakrystii adresy nowych chorych.
  13. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 12. XII. w III Niedzielę Adwentu.
  14. Codziennie o godz. 19.30 w kościółku – kaplicy trwa nowenna do św. Andrzeja Boboli.
  15. W dzisiejszą niedzielę chcemy się włączyć w pomoc 8 letniemu Łukaszowi z Dąbroszyna, u którego nagle zdiagnozowano nowotwór złośliwy, każdy grosz jest ważny w walce o życie, dlatego po mszach świętych odbędzie się przy naszych kościołach kiermasz ciast na rzecz Łukasza. Kochani pomóżmy rodzicom bardzo chorego dziecka i włączmy się w to dzieło miłosierdzia.
  16. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III ze szkoły podstawowej nr 1 przygotowujących się do I Komunii św., ich rodziców i opiekunów.
  17. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  18. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.
  19. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
  20. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  21. Zostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę 11 dniową do Włoch w dniach od 16 do 27 maja 2022 r. Więcej informacji i zgłoszenia chętnych (do końca listopada) u ks. Piotra.
  22. Apel policji. Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.
  23. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i na potrzeby parafii., Apostolat Maryjny złożył 500 zł., Grupa Intronizacyjna 300 zł. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 28. 11. 2021