Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27. 11. 2022

1. W tym tygodniu przypada: dzisiaj święto Cudownego Medalika, w środę św. Andrzeja Ap., w sobotę św. Franciszka Ksawerego, w niedzielę św. Barbary – Patronki Górników i Hutników.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu będą Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.
  3. Roraty w Dąbroszynie na Mszach świętych w tygodniu w czasie adwentu, najbliższa w piątek 2 grudnia o godzinie 17:00. Zapraszamy z lampionami i świecami, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii i dzieci rocznicowe oraz kandydatów do bierzmowania. Przed Mszą w piątek o 16:30 spowiedź.
  4. Msza św. roratnia trydencka będzie w czwartek o godz. 6.00 rano w kościółku.
  5. Można nabywać prasę katolicką: tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny.
  6. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzamy Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 20 zł., małe po 10 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas
  7. Dzisiaj wypominki o 17.30.
  8. Dzisiaj przypada święto Apostolatu Maryjnego. W dzisiejszą niedzielę o godz. 9.30 uroczysta Msza św. w intencji Apostolatu Maryjnego. Dnia 27 listopada 1830 r., nieznanej nikomu nowicjuszce Katarzynie Labouré ukazała się Matka Najświętsza w klasztorze w Paryżu przy ul. Rue du Bac i przekazała obietnice Cudownego Medalika.
  9. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 jest poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, a następnie po Mszy św. będzie można nabywać opłatki przy wyjściu z kościoła. Równocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.
  10. Dzisiaj o godz. 12.30 Msza św. i konferencja dla młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania.
  11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 i Adoracja. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek i w piątek od godz. 17.00.
  12. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od 16.30 i Msza św.
  13. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.15, o 7.00 Msza św.
  14. W najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych będą przed światami w sobotę 10 grudnia.
  15. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 11. XII. w III Niedzielę Adwentu. Będą to rekolekcje dla całej parafii: dzieci, młodzieży i dorosłych.
  16. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  17. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce modlimy się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  18. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.
  19. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  20. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie i na potrzeby parafii, Grupa Intronizacyjna złożyła 300 zł. Dziękujemy Paniom i Panom za sprzątanie kościoła i kaplicy. Modlimy się w intencji Solenizantów, Jubilatów i Dobrodziejów.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27. 11. 2022