Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 02. 12. 2018

1. W tym tygodniu przypada: jutro św. Franciszka Ksawerego kpł., we wtorek św. Barbary – Patronki Górników i Hutników, w czwartek św. Mikołaja Bpa, w piątek św. Ambrożego Bpa i DK, w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Dzisiaj po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu i nowy Rok Kościelny. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.
  4. W każdą sobotę Adwentu o godz. 6:00 rano będzie sprawowana Msza św. roratnia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – po łacinie, z procesją światła i śpiewami gregoriańskimi. Prosimy o zabranie świec lub lampionów. W najbliższą sobotę, 8 grudnia, ze względu na uroczystość, uczcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny.
  5. Są do nabycia tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
  6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, a następnie po Mszy św. można już nabywać opłatki przy wyjściu z kościoła. Równocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.
  7. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzane są Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 13 zł., małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas
  8. W sobotę 8. XII. przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00; 7.00; 12.00 i 18.00. Od godz. 11.00 do godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja i rozpocznie się tzw. Godzina łaski dla całego świata zakończona Mszą św. o godz. 12.00. Jeśli ktoś nie może w południe odwiedzić kościoła, niech się modli u siebie. Zachęcamy do udziału we Mszy św.
  9. W dzisiejszą niedzielę dzieci z klas III szkoły podstawowej przygotowujące się do I Komunii św. mają Mszę św. o godz. 14.00. Dzieci przychodzą wraz z rodzicami i opiekunami.
  10. W niedzielę po każdej Mszach św. Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadza kartki świąteczne własnoręcznie wykonane z życzeniami.
  11. Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu udzielenia sakramentu bierzmowania, a zatem sakrament bierzmowania młodzież naszej parafii przyjmie podczas wizytacji kanonicznej 15 grudnia w sobotę na Mszy św. o godzinie 17:30. Pozostałe spotkania w ramach przygotowania do sakramentu nie ulegają zmianie – młodzież została o nich poinformowana przez księdza opiekuna.
  12. W związku z Bierzmowaniem, które będzie miało miejsce 15 grudnia – intencja zamówiona na godzinę 18:00 tego dnia zostanie odprawiona o godzinie 7:00 rano 15 grudnia.
  13. W czasie wizytacji Ks. Biskup w sobotę 15. XII. spotka się ze wszystkimi grupami parafialnymi na „starej plebanii” o godz. 16.00, a o godz. 17.30 będzie uroczyste kanoniczne powitanie w kościele, Msza św. i Bierzmowanie. W niedzielę 16. XII. Ks. Biskup będzie na Mszach św. o godz. 7.00; 9.30, 11.00 i w Dąbroszynie o godz. 8.00. Na te Msze św. zapraszamy wszystkich parafian.
  14. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 i Adoracja. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od 16.30 i Msza św.
  15. W imieniu Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej oraz Parafialnego Zespołu Caritas naszej Parafii zapraszamy chętnych do przyłączenia się do akcji pn. „Torba Charytatywna”. Torby chcemy wypełnić produktami w postaci żywności i środków czystości. „Torby Charytatywne” są do wzięcia po każdej Mszy św. – wyłożone są  na stoliku. Ponadto w dniach 8 i 9 grudnia w kostrzyńskich marketach zostanie przeprowadzona akcja zbiórki żywności i środków finansowych na działalność Świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci. Wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których PZC przygotuje świąteczne paczki dla osób ubogich i potrzebujących.
  16. Tak jak w ubiegłych 2 latach organizowany jest w naszej parafii wyjazd narciarsko – wypoczynkowy do Karpacza na ferie zimowe od 20 do 25 stycznia 2019 r. Więcej informacji na plakacie i u ks. Piotra. Zapisy do 10 grudnia.
  17. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. w Kostrzynie i Dąbroszynie rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Godzina Uwielbienia zakończona Apelem Jasnogórskim. Od poniedziałku 10. XII. będą przeprowadzone w Dąbroszynie Rekolekcje Szkolne.
  18. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.
  19. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  20. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
  21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i parafii, dziękujemy a ofiary złożone przez Apostolat Maryjny – 400 zł. na potrzeby kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego.
Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 02. 12. 2018