Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 01. 12. 2019

1. W tym tygodniu przypada: we wtorek św. Franciszka Ksawerego Kpł., w środę św. Barbary – Patronki Górników i Hutników, piątek św. Mikołaja Bpa, w sobotę św. Ambrożego Bpa i DK, w przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się okres Adwentu i nowy Rok Kościelny pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Adwent jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. W dni powszednie w czasie Adwentu Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 dla wszystkich: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy, by dzieci przychodziły na Roraty wraz ze starszymi i przynosiły lampiony. Dzieci, które nie mają lampionów także zapraszamy na Roraty.
  3. Można nabywać prasę katolicką, tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.
  4. Zbliża się Koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Paradyskiej z Paradyża. Dziękujemy za nabyte „Cegiełki” na koronę dla Matki Bożej Paradyskiej.
  5. Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej oraz Parafialny Zespół Caritas zapraszają chętnych Parafian do przyłączenia się do akcji pn. „Torba Charytatywna”. W jej ramach zbieramy artykuły żywnościowe i środki czystości, które po wypełnieniu przez ludzi dobrej woli  zostaną przekazane osobom potrzebującym (w szczególności starszym, samotnym) oraz bezdomnym z terenu naszej Parafii. Akcję organizujemy w okresie Adwentu. „Torby Charytatywne” są do wzięcia od dzisiejszej niedzieli tj.1 grudnia po każdej Mszy św., i w następną niedziele – są wyłożone na stoliku.
  6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, a następnie po Mszy św. można już nabywać opłatki przy wyjściu z kościoła. Równocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach.
  7. Od dzisiejszej niedzieli rozprowadzane są Świece Wigilijne. Duże świece są w cenie 13 zł., małe po 6 zł. Dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas
  8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie członków Żywego Różańca.
  9. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00 i Adoracja. Prosimy grupy modlitewne do prowadzenia Adoracji. Spowiedź w czwartek od 17.30 i w piątek od godz. 17.00. W Dąbroszynie spowiedź w piątek od 16.30 i Msza św.
  10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Straży Honorowej.
  11. W sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6,15 i o 7.00 Msza św.
  12. W najbliższą sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych będą w sobotę 14 grudnia. Będą to równocześnie odwiedziny przed Świętami Bożego Narodzenia.
  13. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy „Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie”.
  14. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  15. W przyszłą niedzielę 8. XII. o godz. 11.00 Msza św. z okazji 10 – lecia istnienia w naszej parafii Dziewczęcej Służby Maryjnej. W intencji wspólnoty dziewcząt obecnie należących oraz byłych, ich Rodzin i siostry opiekunki.
  16. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zarówno z grupy młodszej, jak i starszej będzie miała spotkanie ogólne w niedzielę za tydzień 8 grudnia w kościele w Kostrzynie rozpoczynające się Mszą świętą o godzinie 12:30. Obecność obowiązkowa.
  17. Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w Dąbroszynie wraz z dziećmi przychodzą w niedzielę 8 grudnia na Mszę świętą o 11:00 w Dąbroszynie.
  18. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej w Dąbroszynie przychodzą obowiązkowo na Roraty w Dąbroszynie w najbliższy piątek na godzinę 17:00 i w następnych tygodniach adwentu w czwartki na godzinę 17:00.
  19. Istnieje możliwość wyjazdu organizowanego przez Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży na Adwentowy Wieczór Młodych do Rokitna w najbliższą sobotę 7 grudnia, koszt 30 zł, wyjazd o godzinie 16:00 powrót przed północą, zapisy u ks. Piotra do wtorku.
  20. W najbliższy piątek o godz. 6:00 rano będzie sprawowana msza święta roratnia w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego  W czasie mszy usłyszymy tradycyjne śpiewy adwentowe w wykonaniu parafialnej scholi gregoriańskiej. Ponieważ cała msza będzie sprawowana w ciemności, prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  21. Dzisiaj w ramach przygotowań do rekolekcji na wszystkich Mszach św. ks. Krzysztof Stroński głosi Słowo Boże, a Zygmunt Romanowski daje świadectwo i wykonuje pieśni religijne. Po Mszy św. wieczornej koncert dziękczynienia. Można także nabywać płytę lub książkę „Ku Bogu”.
  22. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. w Kostrzynie i Dąbroszynie rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe dla wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 Godzina Uwielbienia zakończona Apelem Jasnogórskim. Od poniedziałku 9. XII. będą przeprowadzone w Dąbroszynie Rekolekcje Szkolne.
  23. Trwają prace remontowe przy zabytkowej kaplicy. Dziękujemy za ofiary złożone przez Grupę dla Intronizacji NSPJ i przez Apostolat Maryjny. Dziękujemy za ofiary składane na remonty kościoła. Dziękujemy Paniom za sprzątanie kościoła. Modlimy się w intencji Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Wojciech SkóraOgłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 01. 12. 2019