Koncert 1 września 2019 ,, W hołdzie wolności” – godz. 19.00

Parafia Rzymsko – Katolicka pw. NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą, Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą  oraz Stowarzyszenie Artystów Zdolni do Wszystkiego mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Miasta Kostrzyn nad Odrą na uroczysty koncert ,, W hołdzie wolności”, który odbędzie się 1 września  o godzinie 19:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą.

1. rocznica wybuchu II wojny światowej jest okazją, by oddać hołd wszystkim, którzy walczyli i ginęli w obronie Ojczyzny i wiary.

Koncert „W hołdzie wolności” będzie wyjątkową okazją, by wysłuchać utworów wybitnych kompozytorów minionych epok w mistrzowskim wykonaniu Janusza Wawrowskiego, wybitnego polskiego skrzypka grającego na jedynych  w Polsce skrzypcach legendarnego włoskiego lutnika Antonio Stradivariego.

Z uwagi na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości nazwano je uroczyście Polonia.

Skrzypce wybitnego włoskiego lutnika po raz pierwszy trafiły do Polski od czasów II wojny światowej.

Jest to największy prywatny mecenas kultury  w historii powojennej Polski.

1 września 2019 roku skrzypce zabrzmią po raz pierwszy na Ziemi Lubuskiej.

Solista wystąpi z towarzyszeniem Kostrzyńskiej Orkiestry Kameralnej, która zainauguruje swoją działalność.

PROGRAM KONCERTU:

01.09.2019 r. godz. 19:00 Kościół pw. NMP Matki Kościoła

Maciej Tarnowski – dyrygent
Janusz Wawrowski – skrzypce (Stradivarius ,, Polonia”)
Kostrzyńska Orkiestra Kameralna
kierownictwo artystyczne: Michal Mogila

Program:

Johann Sebastian Bach – III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku op. 8: Koncert nr 1 Wiosna E-dur RV 269

Antonio Vivaldi – Cztery pory roku op. 8: Koncert nr 2 g-moll op. 8, Lato E-dur RV 315

Tadeusz Baird – Colas Breugnon: suita w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową z fletem

Samuel Barber – Adagio na orkiestrę smyczkową